Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informační letáky o dávkách státní podpory v roce 2014

6. 1. 2014

 MPSV vydalo informační letáky o dávkách státní sociální podpory i pomoci v hmotné nouzi

 

 mpsv_letak-219x300.jpgMinisterstvo práce a sociálních věcí chce pomoci lidem orientovat se v sociálním systému, proto vydalo soubor tří letáků. V prvním se lze dozvědět více o dávkách státní sociální podpory, druhý vysvětluje, jak je to s pomocí v hmotné nouzi a třetí informuje o dávkách pro osoby se zdravotním postižením. Všechny letáky obsahují informace platné od 1. ledna 2014.

„Každý leták obsahuje aktuální informace a to v přehledné formě. Lidé se tak například dozvědí, na jakou pomoc od státu mají nárok osoby se zdravotním postižením,“ říká ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

Leták „Dávky pro osoby se zdravotním postižením“ přináší odpovědi na otázky jako například: jak lze získat průkaz osoby se zdravotním postižením, kdo má nárok na příspěvek na péči či na příspěvek na mobilitu, v jaké výši se příspěvky vyplácejí a kde lze o dávky požádat. Ministerstvo nedávno vydalo také Příručku pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014, kde lze najít mnoho dalších informací v sociální oblasti.

V letáku „Státní sociální podpora“ se lidé dočtou například o tom, jak probíhá řízení o přiznání dávek, kolik činí porodné a přídavek na dítě a kde lze získat podrobnější informace. Čtenáři se dozvědí i to, jak postupovat, pokud nesouhlasí s vydaným rozhodnutím o nepřiznání dávky.

Leták „Pomoc v hmotné nouzi“vysvětluje, kdo je, resp. kdo není osoba v hmotné nouzi, o jaké dávky lze žádat, kolik činí částky životního a existenčního minima a přináší další užitečné informace. Podobně jako dva výše uvedené letáky obsahuje i tento zjednodušené podmínky pro poskytnutí předmětných dávek. Přesné podmínky nároku na dávky jsou uvedeny v právních předpisech.

 

zdroj text, foto: www.mpsv.cz